22/7 so

Kino Containall

Po filmu bude následovat diskuze s režisérem Vítem Klusákem a Mariannou Stránskou, která se scénáristicky podílela na snímku.

Svět podle Daliborka je filmový portrét autentického českého neonacisty z Prostějova, kterého štáb Víta Klusáka sledoval po dobu dvou let (2015 - 2016). Dalibor K. (37) pracuje jako lakýrník, točí amatérské horory, skládá naštvané písně, maluje a je radikální neonacista. Blíží se mu čtyřicítka, ale doposud neprožil plnohodnotný vztah se ženou, bydlí totiž stále se svojí matkou Věrou (63). Nesnáší svoji práci, cikány, Židy, uprchlíky, homosexuály, Merkelovou, pavouky a zubaře. Nesnáší svůj život, ale neví, co změnit. Natáčení obrazů ze života nácka s uměleckými ambicemi započalo ve chvíli, kdy se Daliborova matka seznámila přes Facebook se Slovákem Vladimírem (47), který s oblibou říká, že by "z cikánů udělal asfalt". Tragikomický vhled do světa "obyčejných slušných Čechů", kterým se stýská po Adolfu Hitlerovi.(Bontonfilm CZ)

Svět podle Daliborka > 21:00
23/7 ne

Kino Containall

V letošním roce jsme opět navázali spolupráci s Norskou ambasádou a v našem letním kině přinášíme projekci dvou norských filmů.

Road movie o konfliktu mezi ctí a svědomím. Mladík z iráckého Kurdistánu se vydává na strastiplnou cestu do ciziny, aby zabil svou sestru, která uprchla před dohodnutým sňatkem a pošpinila tím rodinnou čest. Na své pouti není sám; solidarita Kurdů má však svá pravidla, která nelze porušit. (MFF Karlovy Vary)

Znění: norsky, anglické titulky

Promítání proběhne díky podpoře Norwegian Embassy in Prague Norsk filminstitutt.

http://www.noramb.cz/
http://www.nfi.no/

VSTUP ZDARMA

Norské filmové léto: Before Snowfall > 21:30
25/7 út

Das Sommerkino

Snímek B-Movie je obsáhlým dokumentem a zároveň esejistickým vyjádřením lásky k době, ze které genius loci Berlína těží dodnes.

DAS SOMMERKINO: Letní filmová přehlídka s nejlepšími filmy z Německa, Rakouska a Švýcarska, pořádaná festivalem DAS FILMFEST - festival německy mluvených filmů. Více informací na webu: http://bit.ly/DasSommerkino

B-Movie > 21:30
27/7 čt

Down By The Riverside vol.2

PEENI WALLI CREW
RAS CYRDAMAN (Jah Army Sound)
CZENDA (Soundproof Crew)

První díl letošních reggae sessions u Vltavy v režii Peeni Walli crew se vyvedl parádně. Na druhé pokračování už jsme pozvali i hosty. Ve čtvrtek 27. července tedy po boku PW zahraje Ras Cyrdaman, organizátor severočeského festiválku Mo' Fire a člen Jah Army soundu, a reggae divizi Soundproof crew zareprezentuje selector Czenda.

> 18:00