Program

4/8 20:00

Tuesday vibes

(Soulcheck) >
Dj Kuba Soulcheck (rezident klubu Klubovna 2. patro) . .

Hraje classic a club funk house music (house s plným klubovým beatem a zvukem laděný do funk, groove stylu). Je členem znovu obnovující se kapely Liquid Harmony (1996) a hudební producent . .

Hraje od roku 1999, kariéru začal jako rezident již legendárního klubu MECCA Praha a hrál dlouhá léta v klubech jako jsou Radost fx, Duplex a Roxy . .
Jeho proslulá klubová noc FUNKOMAT se proslavila především hostováním živých vystoupení členy seskupení Monkey Business do jeho dj setú . .

https://soundcloud.com/kuba-soulcheck
https://www.mixcloud.com/kubasoulcheck/

5/8 20:00

Stalin live

(Malé zvíře) >
Malé zvíře

Kniha autora Jakuba Königa Zvíře jménem Podzim vyšla v nakladatelství Paseka v roce 2017, souběžně s eponymním debutem stejnojmenné mnohohlavé skupiny Zvíře jménem Podzim.

Aby bylo možné spojit texty této knihy s hudbou a projekcemi, zrodilo se Malé zvíře. Nezvykle intenzivní, trochu autorské čtení, trochu intimní koncert, trochu pozvání do krabičky zázraků. Nechte se přenést do magického světa Zvířete jménem Podzim a odkrývejte jeho melancholickou krásu vrstvu po vrstvě.

Sestava hudebníků Malého zvířete je variabilní, koncert je především produkcí Jakuba Königa, kterého doprovází někdy Aid Kid, někdy Terezie Vodička Kovalová, někdy Ondřej Mataj nebo jiný z hudebníků z kapely Zvíře jménem Podzim. O projekce se stará Linda Arbanová.

6/8 21:00

Rusalka na Stalinovi

(RUN OPERUN) >
Vážení příznivci operního UNDERGROUNDU!

Operní spolek Run OpeRun 6.8. od 21h uvede ve spolupráci s Containall pod Pražským metronomem Rusalku od Antonína Dvořáka! Jak už jste u nás jistě zvyklí, nebudeme si brát žádné servítky a představíme Vám audiovizuální masakr!

Režie: Veronika Loulová
Hudební nastudování & klavír: Ahmad Hedar
DJ: Kryštof Křiček alias Kurisutaru
Choreografie: Vilma Bořkovec
Scénografie: Matěj Kos
Animace & grafika: Jáchym Moravec
Light design: Tomáš Vondráček
Kostým: Vojtěch Hanyš
Make-up: Justina Urbanová

Rusalka: Soňa Godarská
Princ: Daniel Matoušek
Ježibaba/Cizí kněžna: Petra Vondrová
Vodník: Jan Janda
1. žínka: Eva Kývalová
2. žínka/ Kuchtík: Tereza Růžičková
3. žínka: Eliška Zajícová
Hajný/ Lovec: Daniel Kfelíř

Hlavní produkce: Adriána Spišáková
Hudební produkce: Johana Matunová
PR produkce: Mahulena Vondrášková
______________________________________________

VSTUP je ZDARMA, není tedy potřeba žádných vstupenek, prostě doražte Vy i Vaši kamarádi! A přijďte o něco dříve ať si stihnete dát pivo, najít fajn fleka a naladit se na tu správnou vlnu s DJ session od Kurisutaru!

Pokud byste naší inscenaci a celý spolek rádi podpořili, budeme vděční za jakýkoliv DOBROVOLNÝ příspěvek přes tento odkaz: https://www.donio.cz/RunOpeRun

MÍSTA na akci jsou z organizačních důvodů pouze na STÁNÍ.

Vzhledem k situaci Vás také prosíme, abyste věnovali zvýšenou pozornost hygienickým zásadám a pokud možno měli na sobě během akce ROUŠKU.

Mediální partner: časopis Artikl
Technický partner: Audiolight service , LUNCHMEAT, DOX

Představení vzniká za finanční podpory institucí: Magistrát hl. m. Prahy, Ministerstvo kultury České republiky, Akademie múzických umění v Praze, Městská část Praha 7 a festival Povaleč

7/8 21:00

Sunset trip

(Biodan, Identic) >
Kyvadlo, západ slunce a tepající beat.
Elektronika, house a techno.
Gradace.

Biodan
https://soundcloud.com/djbiodan

Identic
https://soundcloud.com/identicdjs

8/8 21:00

Night shift

(dMIT.RY, Leoht) >
dMIT.RY stojí za NEO VIOLENCE . Jeho mixy jsou pravidelně zveřejnovány na různých světoznámých blogách a lidé často netrpělivě čekají, kdy se objeví další a co na něm předvede.

https://soundcloud.com/neoviolence
https://soundcloud.com/dmit-ry

--------------------------------------------------------------
dMIT.RY from NEO VIOLENCE.
His mixes are regularly published in various well-known blogs, and people often wait impatiently as it appears more and what it makes.

https://soundcloud.com/neoviolence
https://soundcloud.com/dmit-ry

9/8 18:00

Stalin siesta

(Lillou, Petr K) >
Lillou & Petr K

Další nedělní siestu zahraje Lillou , která na české taneční scéně působí více jak 20 let. Žila několik let v Londýně, kde načerpala zkušenosti z tamní hudební scény. Její sety jsou nekonečná inspirace z mnoha hudebních žánrů. Nejčastěji od ní uslyšíte sety s prvky tech a micro house.

http://soundcloud.com/lillou
www.lillou.cz

14/8 19:00

WRAP na Stalinu #2

(Frayer Flexking) >
Po roce jsme zpátky s dalším rapovým mejdanem na Stalinu. Wrap v jedný ruce a trap v tý druhý ti během večera pomůžou zapomenout na strasti, co nám rok 2020 nadrobil. Protože pojedem Rakety Jak Pizza!
19/8 20:00

Startér Showcase x Stalin #1

(Homeoffice, Terezie) >
Hitparáda neobjevených Radio Wave se vrací na Stalin! První showcase nových talentů na české hudební scéně představí indierockové melancholiky Homeoffice a zasněnou písničkářku Terezii, která svůj nezaměnitelný alt ráda doprovází minimalistickou elektronikou.

Homeoffice
Čtyřčlenná pražská kapela fungující pod názvem "homeoffice" od listopadu 2019. O jejich prvním singlu "Feel It Here" se vyjádřil magazín Fitchpork jako o singlu s nejdelším kytarovým sólem dekády.

Přesvědčit se mužeš tady:
http://bit.ly/homeoffice_feel_it_here
Instagram: https://instagram.com/homeofficemusic

Terezie
Devatenáctiletá songwriterka z Prahy, která si zakládá na vlastních textech a neotřelé, minimalistické produkci. Ve Startéru se umístila mezi nejlepší dvacítkou se zádumčivou skladbou „Nesnít o vlnách".

Instagram: https://www.instagram.com/tereziekvetonova/?hl=cs

20/8 21:00

Kino stalin

(Dokud se tančí) >
Projekce proběhne ve spolupráci s Queer Kino, distribuční značkou festivalu Mezipatra QFF.

Queer Kino přináší do kin kontroverzní švédsko-gruzínské drama Dokud se tančí.
Smyslné drama získalo řadu ocenění na mezinárodních filmových festivalech a jeho uvedení
v Gruzii doprovázely protesty ze strany politických extremistů a církve.

Od útlého věku je Merab součástí národního souboru tradičních tanců, kde mladé dívky a chlapci pohybem vyjadřují duši národa. A ten stojí na pravoslaví, tradičních genderových rolích a rodinných hodnotách. Pro jakékoliv odlišnosti zde není místo. Nejen striktní pravidla tance, ale i rigidně smýšlející společnost tak ovlivňují život tvrdě trénujícího mladíka, jehož snem je vystupovat v zahraničí. Když se ale na tréninku objeví Irakli, Merabův svět se otřese v základech... Stojí před novým rivalem a zároveň je konfrontován s omamující přitažlivostí k jinému muži. Ve smyslné romanci, která tepe v rytmu úderné hudby, zachycuje režisér Levan Akin touhu být volný i rozpor, který vůči svým kořenům můžeme pociťovat. Upřímné, emocionálně obnažené drama získalo cenu za nejlepší film na MFF v Oděse či cenu za nejlepší režii na MFF v Sarajevu.

Drama

Švédsko / Gruzie / Francie, 2019, 113 min
Režie: Levan Akin
Scénář: Levan Akin
Kamera: Lisabi Fridell
Hudba: Ben Wheeler, Zviad Mgebry
Hrají: Levan Gelbakhiani, Bachi Valishvili, Ana Javakishvili, Giorgi Tsereteli, Tamar Bukhnikashvili, Marika Gogichaishvili, Kakha Gogidze, Ana Makharadze

29/8 21:00

Night shift

(Dj Slater, Marie Pravda) >
DJ Slater
https://soundcloud.com/dj-slater-cz

Marie Pravda
https://www.mixcloud.com/radi.../narativ-0620-by-marie-pravda/

30/8 18:00

Stalin siesta

(DJ Gadjo / food Café Tibet) >
SUNDAY COOL !
Odpočiň si. Neboj se být v klidu. Tibetské jídlo ti udělá dobře. Hudba je dar boží. Poslouchej ušima. Netlač řeku teče sama. Neděle je od slova nedělati. Neboj se být v klidu.

Jídlo : CAFÉ TIBET
Tradiční tibetská kuchyně na Letné pod širákem. Nejlepší tibetské dobroty v Praze. Café Tibet je projekt Sonama Tseringa, Tibeťana žijícího v České republice již 16 let. Sonam je bývalý mnich, vysoký láma a reinkarnace významného tibetského učitele buddhistické linie Sakja, který vyrůstal 14 let v tibetském klášteře v Indii a jako reinkarnace byl rozpoznán Jeho Svatostí dalajlamou.

Hudba : DJ Gadjo.cz ( radio 1 )
Světlo na konci týdne. Srdcové eso táhne ze Smíchova. Nedělní vánek do houpacích sítí. World Beats delikatesy. Africké hitury. Tropické skákačky. Soundtrack k tvému neděllnímu lelkování. Volání divočiny. Zkouška sirén. Indiáni milují hory. Hudba černého lidu. Křovácký duch je tvůj bratr. Ať tě provází Síla. Odpočiň si.

15/9 20:00

Clemens Christian Poetzsch

(hraje skladby Svena Helbiga) >
Clemens Christian Poetzsch
hraje skladby Svena Helbiga

Skladatel, dirigent a producent Sven Helbig napsal na album Pocket Symphonies skladbu Schlaflied pro svou dceru.

Clemens Christian Pötzsch je německý pianista a skladatel a o této skladbě prohlásil, že "skladba nechce být ani skutečně slyšena, spíše obohacuje vzduch mezi pražci a posluchačem".
Dodal také, že mu právě Schlaflied připonáší vzpomínky na časy kdysi, když společně se Svenem nesměle improvizovali.
Poprvé se totiž setkali v roce 2008 během studií na drážďanské konzervatoři.

Poté hrávali během jazzově improvizačních večerů v tamním Blue Note klubu.
Jejich cesty se na nějaký čas rozdělily, do doby, než Helbig, mj. spolupracovník kapel Rammstein či Pet Shop Boys, začal přemýšlet o převedení skladeb z Pocket Symphonies (a z další své tvorby) do komornějšího provedení.

Od počátku přemýšlel o tom, že hráč je v první řadě interpret, nikoli mechanický vykonavatel pokynů z notových zápisů.
Musí nutně přinášet vlastní invenci do provedení i zvuku. Proto oslovil Clemense Christiana Pötzsche. Starého známého ze studií.

Současná německá skladba pod dohledem metronomu.

Youtube: https://bit.ly/CCPplaysSH
Spotify: https://spoti.fi/3eunpDO
Live: https://bit.ly/CCPlive